Fundacja dla Wolności razem z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Dzielnicą Targówek zapraszają do Parku Rzeźby na Bródnie na 12. edycję rozgrywek piłkarskich Etnoliga

Na boisku nieważny jest kolor skóry, orientacja seksualna czy religia. Liczy się szybkość, podanie i strzał. Będzie się można o tym przekonać w trakcie międzykulturowych rozgrywek piłki nożnej, które 16 lipca startują w Parku Bródnowskim.

Jak mówi Krzysztof Jarymowicz, koordynator projektu:

Dziś często słyszy się o kryzysie polityki multi-kulti. Etnoliga pokazuje jak można prowadzić taką politykę skutecznie, jak budować wspólne wartości i więzi między ludźmi wychowanymi w różnych kulturach. Przez sport wywołujemy dobrą energię, ale i walczymy z dyskryminacją w samym sporcie: w dostępie do boisk, w kulturze kibiców, w mediach. To samo dotyczy równości płci. Futbol kobiecy w Polsce dopiero odkrywamy. A w Etnolidze od samego początku było tak, że grały z nami dziewczyny. Tyle że wtedy ich było kilka, a teraz kilkadziesiąt.

Piłka to pasja, która łączy ludzi, a boisko jest jak sportowa agora. Dlatego projekt jest zarządzany demokratycznie, a nasze działania wykraczają poza samą grę. Etnoliga to rodzaj miejskiego eksperymentu. Do tego mobilnego, ponieważ co sezon zmieniamy dzielnicę i zachęcamy lokalne społeczności do zabawy i nieoczywistych spotkań.

Etnoliga na Bródnie

Tym razem liga zawita na boisko w Parku Bródnowskim i stanie się częścią ósmej odsłony Parku Rzeźby pt. “Mieszczanie z Bródna”, której finałem będzie odsłonięcie pomnika – autoportretu mieszkańców. Bródno jest bardzo zróżnicowaną etnicznie dzielnicą, w której kultura fizyczna jest ważną częścią życia wielu mieszkańców.

W Etnolidze startować mogą 8-12-osobowe amatorskie drużyny dorosłych (16+). W każdym zespole musi grać co najmniej 3 mężczyzn i 3 kobiety oraz zawodnicy przynajmniej 3 narodowości. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia indywidualne i drużynowe. Każda drużyna będzie gospodarzem jednej kolejki, podczas której przygotuje prezentację. W trakcie rozgrywek planowane są też warsztaty antydyskryminacyjne. Organizatorzy zapewniają obsługę techniczną, sędziowską i medyczną. Szczegółowy harmonogram, regulamin i zasady prezentacji zostaną ustalone wspólnie na spotkaniu kapitanów przed rozpoczęciem ligi.

Kiedy

8 kolejnych sobót od 16 lipca do 3 września 2016, godz. 10-16.

Gdzie

Park Bródnowski, ul. Wyszogrodzka 11, Warszawa-Targówek, boisko z nawierzchnią typu dywan, bramki jak do piłki ręcznej (2×3 m).

Dojazd

Autobus 114, 126 (ul. Wyszogrodzka), 145, 169, 227, 732 (ul. Kondratowicza).
Tramwaj 1, 3, 4, 25, 41 (ul. Rembelińska).

System rozgrywek

Każdy-z-każdym lub mieszany ligowo-pucharowy (w zależności od liczby drużyn).

Zgłoszenia

Drużynowe do 8 lipca i indywidualne poprzez formularz on-line tutaj

Masz pytania?

Partnerzy

msn_logo    park rzezby_logo     
targowek_logo    fundacja_dla_somalii_logo

Pin It on Pinterest