Zakończył się kolejny sezon największej w Polsce wielokulturowej ligi piłki nożnej

Do ostatniego dnia rywalizacji dotarło osiem zespołów. Wśród nich gracze z Arabii Saudyjskiej, Algierii, Togo, Gwinei, Iranu, Hiszpanii, Białorusi, Gruzji i wielu innych krajów. Niektórzy z nich tylko zatrzymali się w Polsce, inni znaleźli tu nowy dom. Wszyscy przystąpili do turnieju, by wspólnie się bawiąc jednocześnie wzmacniać więzi i wymieniać doświadczenia pomiędzy kulturami.

Ostatecznie zwyciężył egipsko-polski zespół “Gladiators”, który w meczu finałowym pokonał rezerwy AKS Zły. Konkurs strzelczyń wygrała Anna z “The Pro’s” z 21 golami w dwunastu meczach, a Puchar Fair Play odebrała “Paździerzanka” na fantastyczną postawę na boisku oraz gorący doping dla pozostałych zespołów.

Podczas fazy grupowej zespoły rywalizowały także na prezentacje. Krzysztof Jarymowicz, koordynator projektu, powiedział:

Tym razem skoncentrowaliśmy się na aspekcie społecznym futbolu. Turcy przedstawiony nam fanów Beşiktaşu, którzy organizowali zbiórkę dla ofiar trzęsienia ziemi. Było o angielskich klubach należących do kibiców, zawodnikach i drużynach uchodźców z całego świata, o futbolu w Somalii czy antyfaszystowskiej inicjatywie fanów Legii pod nazwą T202.

13. edycja Etnoligi, inicjatywy organizowanej przez Fundację dla Wolności, trwała trzy miesiące. Wystartowało 18 zespołów – blisko 300 zawodników i zawodniczek z 60 krajów.

Pin It on Pinterest