Jakie są zasady Etnoligi?

W sezonie startuje ok. 20 drużyn. W każdym zespole musi grać co najmniej trzech mężczyzn i trzy kobiety oraz zawodnicy przynajmniej trzech narodowości. Każda drużyna przygotowuje swoją prezentację i poczęstunek (formuła prezentacji zmienia się). Zapewniamy profesjonalną obsługę sędziowską.

Kiedy gracie?

Każdą wiosną i jesienią, sezon trwa ok. 3 miesięcy. Przez cały rok trenujemy, umawiamy się na sparingi, organizujemy dodatkowe turnieje, a reprezentacja Etnoligi startuje w różnych rozgrywkach. Już teraz dołącz do grupy na facebooku i znajdź partnerów do gry.

Gdzie to się odbywa?

Rozgrywki prowadzone są w Warszawie, w różnych dzielnicach. Wiosną gramy zwykle na boiskach, jesienią – w halach sportowych.

Jak wziąć udział?

Zgłoszenia przyjmujemy zwykle w okresie luty-marzec oraz sierpień-wrzesień. Wtedy podajemy wszystkie informacje dotyczące nadchodzącej edycji. Szukaj ich na tej stronie i na naszym facebooku.

Ile to kosztuje?

Nasz projekt powstał także z myślą o amatorach, których nie stać na grę w płatnych ligach. Wierzymy, że sport powinien być dostępny dla wszystkich, dlatego udział w Etnolidze jest bezpłatny.

Co jeśli nie mam drużyny?

Etnoliga jest także dla Ciebie! Wypełniając formularz zgłoszeniowy napisz w uwagach, że chcesz dołączyć do jakiejś drużyny.

Nie znam dziewczyn piłkarek ani obcokrajowców...

Porozmawiaj z koleżankami – może zawsze chciały zagrać w piłkę, ale nie miały okazji? Napisz ogłoszenie na facebooku. Rozejrzyj się po swoim osiedlu, czy nie spotykasz czasem obcokrajowców? Zaproponuj im wspólną grę. Spytaj w pracy, w szkole. Możesz też napisać do nas, w miarę możliwości pomożemy Ci skompletować drużynę.

A jeśli nie mam 18 lat?

W Etnolidze można grać od 16 roku życia. Jeśli nie ukończyłeś_aś 18 lat przynieś na pierwszy mecz zgodę na udział od opiekuna.

Czy zawodnicy są ubezpieczeni?

Nie. Wszyscy biorą udział na własną odpowiedzialność. Oczywiście kontuzje mogą się zdarzyć i należy o tym pamiętać. Zapewniamy doraźną pomoc medyczną przy urazach powstałych w czasie gry (opatrzenie otarć, dezynfekcja ran, zabezpieczenie ran).

Jakie są nagrody?

W Etnolidze najważniejszy jest sam udział, dobra zabawa i idea, a nie nagrody. Wszyscy dostają pamiątkowe medale. Dla zwycięzców mamy puchary, w niektórych edycjach też dodatkowe prezenty.

Co jeśli jestem spoza Warszawy?

W innych miastach spotkasz nas na meczach pokazowych i warsztatach, podczas których opowiadamy o naszych rozgrywkach i pokazujemy jak integrować się poprzez działania sportowe. Jeżeli chcesz zorganizować turniej w swoim mieście, chętnie Ci pomożemy!

Pin It on Pinterest